Napisać, czy kupić pracę dyplomową?

Warszawa Usługi hydrauliczne
Luty 27, 2017
Przerwa na reklamę
Marzec 4, 2017

Napisać, czy kupić pracę dyplomową?

Jeśli stanąłeś właśnie przed zadaniem napisania pracy dyplomowej, to na pewno zastanawiasz się od czego zacząć i jak w ogóle zabrać się za pisanie. W sieci znajduje się wiele różnych poradników dotyczących pisania prac magisterskich i licencjackich. Warto z nich skorzystać. Poradniki jednak nie pomogą, gdy nie masz czasu na bieganie po bibliotekach i ślęczenie nad stertą książek. Rzetelne pisanie pracy, które wymaga przeczytania obszernej literatury, zapoznania się z bieżącymi trendami i zagadnieniami w opisywanym temacie, zabiera sporo czasu.

Gdyby podsumować cały ten proces pisania, to wynosi on średnio pół roku- czyli tyle czasu, ile przewiduje uczelnia. Co jednak, gdy część tego czasu musisz poświecić na pracę zawodową lub inne obowiązki rodzinne? W sieci znajdują się setki, jeśli nie tysiące ofert firm i osób prywatnych piszących prace magisterskie i licencjackie. Czy to jednak dobry pomysł? Samo zlecenie napisania pracy nie jest nielegalne. Inaczej jednak jest już gdy podpiszemy się pod taką pracą dyplomową jako jej autor/autorka. Takie zachowanie oprócz przykrych konsekwencji prawnych może doprowadzić w trakcie obrony do katastrofy, bo skąd będziemy wiedzieć, że osoba, której zleciliśmy napisanie pracy dyplomowej wykonała to uczciwie? Sam proces pisania pracy- gdy już się przebrnie przez zdobywanie niezbędnej literatury i wiedzy, budowę planu pracy, itd.- wynosi przynajmniej 1 miesiąc. Natomiast w internecie znaleźć można mnóstwo propozycji „napisania” pracy w tydzień, nawet magisterskiej!

Czy to możliwe? Oczywiście, że nie. Z góry wiadomo, że takie oferty są nierealne i nieuczciwe. Niemożliwe jest stworzenie wartościowej, unikalnej pracy licencjackiej, a co więcej pracy magisterskiej zaledwie w 7 dni. Takie oferty należy od razu odrzucić i uznać za niewarte naszej uwagi, ponieważ tego typu „pisanie” prac polega po prostu na kopiowaniu i przerabianiu innych- wcześniej już napisanych i obronionych prac. Zdaje się, że nie trzeba w tym miejscu nadmieniać z jakimi konsekwencjami wiąże się oddanie takiej rzekomo unikalnej pracy na uczelni. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym momencie zakup gotowego wzoru pracy. Jest to praca już napisana i obroniona. Największy serwis w sieci, który oferuje takie gotowe prace magisterskie i licencjackie. Dzięki temu serwisowi możemy mieć pewność, że wybrana przez nas praca będzie merytorycznie dobra.

Dlaczego? Ponieważ przeszła już przez szereg poprawek i została zaakceptowana przez promotora i recenzenta do obrony. Oczywiście nie chodzi o oddanie takiej pracy magisterskiej lub licencjackiej jako własnej, bo to byłoby niezgodne z prawem. Taką gotową pracę należy potraktować jako pracę przykładową, na podstawie której o wiele łatwiej będzie nam stworzyć własną autorską pracę dyplomową. Informację o tym, jak napisać własną pracę, aby nie popełnić plagiatu. Reasumując… Kupując gotowy wzór- przykładową pracę, można maksymalnie skrócić czas potrzebny na napisanie swojej własnej pracy i jednocześnie spokojnie iść na obronę nie bojąc się, że ktoś posądzi nas o plagiat.